Lusopress – příbalový leták

Čtěte Lusopress příbalový leták. Léčivý přípravek Lusopress – užívání, dávkování, možné nežádoucí účinky, obsah balení, uchovávání atd. Kde koupit, cena…

Humánní léčivý přípravek

Lusopress

(Nitrendipinum)

tablety

Držitel rozhodnutí o registraci
Istituto Luso Farmaco d´Italia S.p.A., Miláno, Itálie

Výrobce:
Berlin-Chemie AG, Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Německo

Složení

Nitrendipinum 20 mg v jedné tabletě
Pomocné látky: kukuřičný škrob, mikrokrystalická celulosa, povidon, natrium-lauryl-sulfát, magnesium-stearát.

Indikační skupina:
Antihypertenzívum, blokátor vápníkového kanálu.

Charakteristika:
Nitrendipin je blokátor vápníkového kanálu. Snižuje napětí hladkých svalů cév a tím vede k poklesu krevního tlaku. Jeho účinek je dlouhodobý, což umožňuje užívání přípravku 1krát denně. Lusopress lze užívat jako jediný lék nebo kombinovat s dalšími přípravky proti vysokému krevnímu tlaku.

Indikace:

Lusopress se užívá v léčbě vysokého krevního tlaku buď samostatně nebo současně s dalšími léky. Přípravek je určen pro léčbu dospělých a mladistvých starších 16 let.

Kontraindikace:
Lusopress nesmí být užíván při přecitlivělosti na účinnou látku nitrendipin a na pomocné látky, v těhotenství, období kojení a u dětí a mladistvých do 16 let.

Nežádoucí účinky

Při užívání přípravku Lusopress se mohou objevit bolesti hlavy, pocit horka, otoky kolem kotníků a zčervenání obličeje. Tyto příznaky se obvykle objevují na začátku léčby a v jejím průběhu ustupují. Ojediněle lze pozorovat nevolnost, průjem, závratě, bušení u srdce a bolest na hrudníku, zrychlení srdeční činnosti, snížení krevního tlaku provázené závratí a slabostí, kožní vyrážka a pocit mravenčení končetin.Případný výskyt nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí oznamte ošetřujícímu lékaři.

Interakce:
Účinky přípravku Lusopress a jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte, nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku Lusopress užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.Lusopress může v kombinaci s jinými léky, které snižují krevní tlak, vést k výraznějšímu poklesu krevního tlaku se závratěmi, pocitem slabosti a poruchami vidění. Cimetidin může zvyšovat účinky nitrendipinu a nitrendipin může zvyšovat účinky digoxinu.

Dávkování a způsob použití

Přesné dávkování určí lékař. Obvykle se užívá 1krát denně 1 tableta (ráno), nebo 2krát denně 1/2 tablety (ráno a večer).
Dávku lze v případě potřeby zvýšit na 2krát denně 1 tabletu.
Tablety se užívají po jídle, zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny.

Upozornění: Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Další informace

Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 25°C.
Tablety vyjměte z obalu těsně před užitím.

Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.

Balení: 28 (98) tablet

Datum revize textu:
8.4.2009

Více informací o léčivém přípravku naleznete zde.

Diskuze k Lusopress – příbalový leták

Prostor pro vaše recenze a zkušenosti s tímto léčivým přípravkem. Diskuze k Lusopress – příbalový leták.

Napsat komentář