Framykoin – příbalový leták

Čtěte Framykoin mast příbalový leták. Léčivý přípravek “framikoin”- užívání, dávkování, možné nežádoucí účinky, obsah balení, uchovávání atd. Kde koupit, cena…

Humánní léčivý přípravek

FRAMYKOIN mast

mast, framikoinová mast

Držitel rozhodnutí o registraci/Vý­robce
Zentiva, k. s., Praha, Česká republika

Složení

Léčivé látky: bacitracinum zincicum 2 500 m.j., neomycini sulfas 52 mg (= neomycinum 1 000 m.j./mg 33 mg) v 10 g masti
Pomocné látky: bílá vazelína, cetylalkohol, bílý vosk, tuk z ovčí vlny (lanolin), tvrdý parafin

Indikační skupina
Dermatologikum, antibiotikum

Charakteristika

Framykoin obsahuje kombinaci antibiotik se širokým spektrem účinku, která působí na většinu původců kožních onemocnění způsobených bakteriemi.

Indikace

Framykoin se používá u dospělých i dětí od novorozeneckého věku k místní léčbě kožních infekcí způsobených bakteriemi, jako je impetigo (hnisavé puchýřky, zejména na obličeji u dětí), hnisavý zánět vlasových a vousových míšků, nežity, infikované vředy, různá menší infikovaná poranění (škrábnutí, odření kůže, drobné rány a spáleniny), infikované ekzémy a proleženiny.

Kontraindikace
Framykoin se nesmí používat při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku a při kožních onemocněních způsobených plísněmi a kvasinkami. Framykoin se nemá nanášet na rozsáhlé mokvající plochy, do míst ohrožených vznikem bércového vředu a do bércových vředů.

V těhotenství a při kojení je Framykoin možno používat pouze na malé plochy, není vhodné ošetřovat Framykoinem popraskané bradavky při kojení.

Nežádoucí účinky

Při opakovaném a dlouhodobém používání může dojít k podráždění kůže nebo k alergické reakci. Příznaky alergické reakce se mohou projevit jako svědění, zčervenání, zduření kůže, pocity pálení, někdy i výsevy drobných pupínků.

V případě výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí přerušte léčbu a poraďte se s lékařem.

Interakce
Není vhodné nanášet Framykoin současně s jinými přípravky pro místní používání, aby nedošlo k rozředění masti, které by vedlo ke snížení antibakteriálního účinku. Proto bez porady s lékařem nepoužívejte současně na Vaše onemocnění s tímto přípravkem žádné volně prodejné léky pro místní používání.
Jestliže Vám další lékař bude předepisovat nějaký jiný lék, informujte ho, že již používáte Framykoin.

Dávkování a způsob použití

Framykoin se nanáší dospělým i dětem od novorozeneckého věku v malém množství 1 – 3krát denně na postižená místa do vyhojení. Při hnisání a tvorbě krust je nutné krusty odstranit podle postupu doporučeného lékařem. Podle potřeby je možné ošetřené místo překrýt lehkým vzdušným obvazem.

Upozornění
Framykoin nelze používat na rozsáhlé mokvající plochy a na bércové vředy pro nebezpečí jeho vstřebání. Přípravek nesmí přijít do styku s očními spojivkami.
Při náhodném požití přípravku dítětem může dojít k nevolnosti a zvracení. Je vhodné zvracení vyvolat nebo podpořit a vyhledat lékaře.
Framykoin obsahuje lanolin (tuk z ovčí vlny) a cetylalkohol. Tyto pomocné látky mohou působit místní kožní reakce, (např. povrchové zánětlivé onemocnění kůže – kontaktní dermatitidu).

Další informace

Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25°C.

Varování
Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení
10 g masti

Datum poslední revize
23.12. 2009

Více informací o léčivém přípravku naleznete zde.

Diskuze k Framykoin – příbalový leták

Prostor pro vaše recenze a zkušenosti s tímto léčivým přípravkem. Diskuze k Framykoin – příbalový leták.

Napsat komentář