Jak fungují autoservisy během karantény při COVID-19?

Po několika dnech v karanténě, při pohledu na prázdné ulice hlavního města se zdá, že se život zastavil. Tak to ovšem není. Životně důležité podniky jako lékárny a potravinové obchody jsou stále v provozu. Hlavní zátěž je nyní mířená na osobní automobilovou dopravu nejen na přepravu lidí ve městech, ale i mezi nimi. Zároveň činnosti čerpacích stanic a autoservisů nespadají pod nařízení Vlády ČR.

Autoservisy fungují téměř beze změny, koneckonců nikdo nezrušil plánované kontroly, drobné ani velké opravy. Každý autoservis má ovšem své nuance, někdo zkrátil pracovní dobu, někteří poslali téměř všechny pracovníky do karantény a jiní je nechali na směně. Téměř každý servis se snaží rozdělit zákazky a zákazníky tak, aby se na jednom místě setkávalo co nejméně lidí. V žádném případě však nemluvíme o zrušení provozu.

Každý poznamenává, že se snaží implementovat doporučení Ministerstva zdravotnictví v co největší možné míře, a to i pomocí svých vlastních metod. Například „Mobilní služby Getfix“ (viz. na getfix.cz) používají silný ozonový generátor, který ničí škodlivé bakterie a viry. Pro registrované uživatelé tuto službu nabízí zdarma.

Současně každý občan chápe, že situace spojená s pandemií COVID–19 se mění nejen každý den, ale téměř každou hodinu, takže je možné, že přijatá rozhodnutí budou přezkoumána a změněna.